„0-0“, inšpirované skutočnými faktami. FCSB robí najlepší zápas sezóny, ale remízu zvláda iba s Vitoriou Guimaraesovou. O kvalifikácii v skupinách sa rozhoduje v Portugalsku

faktami

Od začiatku kompromitovaný šampionát, na čo? Ak sa chcete kvalifikovať v skupinách Európskej ligy, motivujte futbalistov, trénerov a lídrov FCSB. Cieľ je na „dvojnásobnú“ vzdialenosť, 180 minút, čo oddeľuje Becaliho klub vo výške niekoľkých miliónov eur, ale tiež od európskeho významu, ktorý FCSB v posledných rokoch stratil. Spomienka na zápasy s Ajaxom alebo Chelsea sa zriedila, pomohli k tomu prehnané manažérske nezrovnalosti, do červeného kódexu a tohtoročné práce sa začali od 1. kola, kde boli čašníci, policajti vo voľnom čase alebo futbalisti z krajín, pre ktoré je futbal stále na náročná záľuba.

Kľúč vo vrecku Pintiliiho

Prehrávanie potvrdzuje dojmy. Súper je štíhly a Vergil Andronache cíti sily s Adi Popom. Extrémny trpaslík začína platiť a nebezpečne strieľa z uhla, čím oznamuje dobré minúty rumunskej nadvlády. FCSB dobre kráča s loptou, ale kým vstúpi Gnohere, nemá skutočného útočníka. Francúz je aj pri mnohých kilogramoch nad normou nebezpečný v portugalskej obrane, ktorá sa zdá byť plná nedostatkov. Napriek ľahkosti, s akou kombinuje, sa FCSB na konci zriedka objavuje a remíza sa blíži k dokonalosti niektorých Portugalcov, ktorí veria, že návrat môže byť niečím iným.

Výjazd z Pintilii, vyčerpaný, kazí hru FCSB. Už sa nekombinujú v strednom pásme, lopty sa posielajú priamo hore alebo na konce a šance na úspech sa znižujú. Vitoria navyše naberie odvahu a nebezpečne sa dvakrát priblíži k bráne Bălgrădeana. Portugalci využívajú sviežosť a pridanú hodnotu zmeny a rozdávajú hostiteľom emócie. Preventívne opatrenia sú vzdané a lopta je v rýchlom priebehu minút zbytočne narazená do oboch strán. FCSB skončila po najlepšom zápase sezóny remízou 0: 0. V tejto súvislosti to neznamená veľa, ale dnešná demonštrácia Portugalčanov dáva nádej druhému, že návrat môže priniesť kvalifikáciu v skupinách Európskej ligy.