DCNews Sorana C; rstea dramaticky stratená; v treťom kole na US Open

Rumunská tenistka Sorana Cirsteaová zvíťazila v treťom kole na US Open.

sorana

Rumunskú tenistku Soranu Cirsteaovú dramaticky porazila Karolína Muchová (Česká republika), nasadená ako číslo 20, 6-3, 2-6, 7-6 (9-7), po vynechaní troch mečbalov, v sobotu na treťom kole turnaja US Open v bezpečnej bubline v newyorských arénach Flushing Meadows, píše Agerpres.

Cîrstea (30 rokov, 77 WTA) tak premeškala šancu prvýkrát sa kvalifikovať v ôsmom kole amerického turnaja. Po tom, čo každý hráč vyhral set, zvíťazila Češka 6: 3 (vyhrala posledné štyri zápasy) a Cîrsteaová na druhej s 6-2 (mala 4: 0 a 5: 1), Rumunka v rozhodujúcom zlomila bilanciu a odtrhla sa na 4: 2. Cîrstea potom viedol 5: 3 a podával na zápas 5: 4, ale nepodarilo sa mu uzavrieť účty. Set sa skončil tajbrejkom, kde bola Cirstea 4: 0, ale Muchova (24 rokov, 26 WTA) brala tri body za sebou, Rumunke chýbali tri mečbaly za stavu 6: 3, Češke sa podarilo vrátiť skóre a zvíťaziť s 9.-7.

Každý hráč mal 3 esá a 4 dvojité chyby. Muchová mala niekoľko loptičiek s priamym víťazstvom, 26-21, ale aj nevynútené chyby, 37-30, ale Cirstea mala celkovo niekoľko bodov (101-93). Sorana Cirstea dostane šek na 163 000 dolárov a 130 Body WTA.