LIVETEXT Irina Begu - Maria Sharapova, v 2. kole v Madride. Rumun bojoval v prvom sete a v druhom sa vzdal

Autor: Petre Dobrescu, pondelok 7. mája 2018, 16:22 Posledná aktualizácia pondelok 7. mája 2018, 16:25

maria

Po tom, čo vlani v prvom kole porazila Jelenu Ostapenkovú, víťazku Roland Garros, v prvom kole čelí dnes Irina Begu na madridskom turnaji ďalšiemu ťažkému názvu ženského tenisu: Maria Šarapovová, ktorá má päť grandslamových titulov. Zápas Irina Begu - Maria Šarapovová sa hrá v pondelok 7. mája o 14.30 h a v priamom prenose ho bude vysielať DigiSport.

Irina Begu - Maria Šarapovová 5-7, 1-6

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 16.22. Po sklamanom vývoji v druhom sete utrpela Irina Begu štvrtú prehru v toľkých zápasoch s Mariou Šarapovovou. Absolútne zaslúžené víťazstvo Rusky, ktorá tento zápas vyhrala najmä vďaka oveľa silnejšej psychike ako má naša reprezentantka.

AKTUALIZÁCIA 7. mája 16.12. Po úspešnom brejku Iriny Begu v úvode druhého setu zvíťazila Maria Šarapovová tri zápasy za sebou a zdá sa, že má plnú kontrolu. Náš zástupca je čoraz menej zasiahnutý údermi, ktoré Rusku trápia.

AKTUALIZÁCIA 7. mája 16.02. Druhý set sa začína ako prvý, brejk si robí Irina Begu. Dúfajme, že koniec sa bude líšiť od úvodnej sady.

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 15.55. Irina Begu nedokázala využiť svoje vlastné služby a tlačila set do tajbrejku. Ruska premrhala tri stretnutia na set, ale urobila štvrtý, aj keď počas úvodného setu urobila dvakrát toľko chýb ako naša reprezentantka (6-3).

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 15.39. Solídnu pracovnú hru od Iriny, ktorá vyhráva na nulu a remizuje o piatej. Bol to zároveň najkratší dojazd zápasu.

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 15.34. Irina Begu sa zdá byť trochu frustrovaná skutočnosťou, že si nedokázala uchovať výhodu poskytnutú úspešným brejkom na začiatku zápasu. Rumunka začala robiť ďalšie chyby a teraz bude slúžiť na udržanie setu.

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 15.22. Najdiskutovanejšia hra zatiaľ patrí Marii Šarapovovej, ktorá tikne prvý brejk a remizuje na 3. Irina Beguová urobila trikrát menej nevynútených chýb ako Ruska (4–12).

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 15.03. Irina Begu svoj doterajší úspešný brejk upevnila zápasom nuly vo vlastných službách. Rumunka mala v tretej hre zápasu veľmi blízko k Marii Šarapovovej, ale Ruska sa nakoniec „dostala“ so službami, aj keď robí veľa chýb.

AKTUALIZÁCIA 7. mája, 14.54. Zápas sa začína úspešným brejkom Iriny, aj keď Šarapovová mala stav 30: 0. Ruska však urobila dvojnásobnú chybu a naša reprezentantka sa dlho vracala, čo jej súperke nevyhovovalo.

Irina Begu (27 rokov, 38. miesto WTA) urobila jedno z prekvapení úvodného kola, keď si v dvoch setoch poradila s Jelenou Ostapenkovou (6-3, 6-3). Vo svojom poradí zvíťazila Maria Šarapovová (31 rokov, 52. miesto WTA) taktiež v dvoch setoch (6-4, 6-1) pred Mihaelou Buzărnescuovou.

Begu nezískala ani set so Šarapovovou

Irina Begu a Maria Sharapova sa zatiaľ stretli trikrát, zakaždým, keď vyhrala Ruska. V Madride 2012 (na škváre) to bolo 6: 0, 6: 3, vo Wimbledone 2015 (na tráve) 6: 4, 6: 3 a na Tianjine 2017 (na tvrdom) 6: 4, 6: 2.

Zhrnutie posledného zápasu Begu - Šarapovová: ten, ktorý sa hral minulý rok, v 16. kole v Tianjine, na tvrdom

Irinine šance na víťazstvo sa dnes zdajú väčšie ako v minulosti. Náš zástupca je v dobrej kondícii, zatiaľ čo hra Márie Šarapovovej už nemá silu a presnosť z obdobia pred pozastavením pre doping s meldoniom. Monica Niculescuová vo februári dokázala, že je zraniteľná v Dauhá, keď ju porazila v Dauhá (4 - 6, 6 - 4, 6 - 3).

Maria Sharapova, strečing po loptičke počas zápasu s Mihaelou Buzărnescu z prvého kola turnaja v Madride. (FOTO: EPA)