Prekvapenie roka! Kto vzal Halepovu tvár: Sú to hráči roka

Autor: Bogdan Ungureanu/Dátum uverejnenia: 12-12-2019 09:12

tvárou

WTA ponúkla trofeje pre najlepších hráčov roka v roku 2019. Simona Halepová získala tento rok vo finále Wimbledonu veľké víťazstvo proti Serene Williamsovej, pri výbere víťazov však zavážilo niečo iné.

WTA (Dámska tenisová asociácia) odovzdala ceny pre najlepšie hráčky roku 2019. Hlavnú cenu si tento rok odniesla Ashleigh Barty (23 rokov, Austrália), hráčka číslo 1 v rebríčku WTA, ktorá získala 82% z hlasov medzinárodnej tlače.

Cenu pre najlepšieho hráča roka získava športovec 1. miesta WTA šiestykrát za posledných sedem rokov. Barty zaznamenal tento rok na okruhu najviac víťazstiev, 57 zo 70 odohraných zápasov, a vyhral aj svoj prvý grandslamový turnaj na Roland Garros, ako aj turnaj šampiónov v Shenzhene. Ashleigh Barty tento rok vyhrala štyri tituly WTA zo šiestich odohraných finále, vrátane turnaja Premier Mandatory v Miami, prvého svojho druhu v histórii, píše sport.ro.

Rok snov pre Biancu Andreescuovú

Medzi ocenenými na konci roka bola aj Bianca Andreescu. Nedávno vyhlásený za najlepšieho kanadského športovca Andrescu získal titul najlepšieho debutanta WTA, keď v týchto pretekoch porazil 16-ročnú Američanku Coco Gauffovú. Bianca ukončila ročník na 5. mieste v singlovom poradí WTA, hneď za Simonou Halepovou.

Simone Halepovej tento rok zostáva iba wimbledonská trofej

Bohužiaľ, tento rok Simona Halepová nešla domov so žiadnou špeciálnou cenou z WTA, aj keď získala titul vo Wimbledone, po víťazstve nad Serenou Williamsovou. Bol to jediný turnaj, ktorý Halep vyhral v roku 2019, rok skončil na 4. mieste v rebríčku WTA.

Ďalšie ceny ponúkané najlepším hráčom roka boli:

• Hráč s najlepším návratom - Belinda Bencic
  • Najvyspelejšia hráčka - Sofia Kenin (z 52. pozície začiatkom roka na 14. priečke)
  • Najlepší štvorhra: Kristina Mladenovic - Timea Babos