Rafael Nadal sa kvalifikoval do 3. kola Australian Open

Rafael Nadal sa kvalifikoval v stredu v 3. kole Australian Open 2019 a porazil Austrálčana Matthewa Ebdena v minimálnom počte sád, v 3, 2 a 2.

nadal

Španiel otočil forhend na maximum a svojou hlavnou zbraňou zasiahol rozhodujúcim spôsobom 21-krát zo spodnej čiary poľa, pričom štatistika si udržala celkovo viac ako dvojnásobok víťazov pred Nadalom ako nevynútené chyby (33 - 15) . Svetová dvojka bola s novými službami impozantná, neporaziteľnosť si udržal v druhom kole v Melbourne a po porážke Jamesa Duckwortha a Matthewa Ebdena v prvých dvoch kolách bude čeliť tretiemu zástupcovi hostiteľov, pretože miesto na ôsmom mieste, keď Alex de Minaur (19-ročný, najlepšie hodnotený austrálsky tenista, 29. pozícia ATP) vyhral rozhodujúcim spôsobom pred Švajčiarom Henri Laaksonenom, 6-4, 6-2, 6-7 (7), 4-6, 6-3.

POSLEDNÁ SPRÁVA

Arcibiskup Calinic: „Používajte tieto tyčinky na nose, keď sa robia testy, so zmesou soli a octu. Takto vyprážaš Covid! “

Koronavírus v Rumunsku ŽIŤ AKTUALIZÁCIA 14. novembra. Posledná súvaha COVID-19

Toto je najdrahší produkt predávaný spoločnosťou Black Friday a ktorý je najdrahší na kúpu

HOROSKOP 14. novembra. Mars vychádza z degradácie. Čo si musíte z tejto skúsenosti nechať?

Nadal sa rozhodol nastúpiť do zápasu v práci a v posledných 15 minútach prvého setu zmenil skóre po polhodine, v ktorej šiel hlavou po stole, bez emócií pre hráča pri štarte. Ebden ho však v poslednej hre s počiatočnými loptičkami poriadne vyskúšal. V 30-30 dostal Austrálčan svoj prvý brejkbal vymyslením dlhej dennej prihrávky, ktorý získal späť útok forhendom vykonaným zvnútra Pyrenejského poľa. Edbdenova pravá lopta bola odrazená a lopta skončila mimo. Služba Španiela však fungovala v pravý čas a pomohla šampiónovi z roku 2009 zachrániť trojbodové body zlomu, hoci na druhej strane siete Ebden trval na svojej pravej dlhej čiare a vyvinul ďalšie úsilie, aby dokázal zasiahnuť aj a z oblastí pravých klop. Nadal sa uchýlil k esu, ktoré mu prinieslo hraciu loptu, a potom sledovalo, ako klopa jeho súpera narodeného v juhoafrickom Durbane odletela od dotyku. Iberián sa tak vrátil do vedenia, 4: 3, po 27 minút hry.

Hneď pri reštarte si druhý favorit mužského stola vynútil návrat, rýchlo postúpil na 40-15. Dobre nakalibrovaná prvá služba, ktorú ste dostali, Ebdena zachránila, ale bola to celá služba, ktorá ho v ďalšom bode pochovala dvojitou chybou. Rafael Nadal uzavrel prvý set bez emócií, s autoritárskym držaním, za 35 minút, s 12 víťaznými zásahmi v štatistikách a 3 nevynútenými chybami.

V druhom sete prelomil skóre v treťom geme Nadal, ktorý Austrálčanov vrátil z hernej lopty. Ebden v porovnaní s prvým setom trochu spomalil, ale veľkolepé body naďalej pigmentovali postup Španiela 2: 0, ktorý v Melbourne hľadal druhý úspech vo svojej kariére. Ebden sa vzdal ďalšieho brejku v sedmičke a po pomerne vysokom návrate Iberiana k brejkbalu minul volej v sieti. Nadal sa teda dištancoval za stavu 5: 2, potom si ľahkým držaním zabezpečil svoje vedenie v setoch 2: 0, aj keď v tomto sete bol jeho pomer víťazov/nevynútených chýb záporný (4–5). Na konci 70 minút hry doplatil Ebden za 12 nevynútených chýb, ktoré neboli kompenzované iba 6 priamymi úspechmi v druhom sete.

So stále presnejším gólom na oboch stranách Nadal opäť vyhral odvetu, aby sa ujala vedenia, v treťom smene 2: 1. Ebden inkasoval a pozdravil vianočné autá so vztýčenou hlavou: zatlieskal, pokrčil plecami, pozeral na kašeľ. Bol však blízko k brejku, udržiaval ho nažive štvrtý dvojitý omyl Iberiana a zvyšoval, s následnými loptami na dotyk. Po návrate z remízy 40: 0 však Nadal opäť našiel tlak, vyhol sa bodom brejku a skóre upravil na 3: 1.

Zmeškaný smeč na konci rally, v ktorej Ebden vzdoroval gravitácii a odmietal padať, akoby bol zhypnotizovaný loptou, ktorú nepresal nepresne blízko siete Netal, súkromne na bývalej svetovej jednotke dvojitým brejkom 4: 1, ale druhá spiatočná hra však prišla na 5: 2. Za stavu 4: 2 Španiel ukončil víťaza z okolia siete na vynikajúcej rozohrávke, v ktorej Ebden poslal loptu medzi svoje nohy po lobe Iberiana a extázoval fanúšikov na tribúnach. Nadal ukončil zápas štyri minúty pred dvoma hodinami hry a zvládol poslednú dlhú hru v službe.