Roland Garros ŽIVÝ TEXT: Ana Bogdan sa zastavila v druhom kole. Sofia Kenin, príliš silná po 1. sete

Roland Garros 2020, ŽIVÝ TEXT | Ana Bogdan opúšťa závod v Paríži v druhom kole.

Image credit: Getty Images

text

Ana Bogdan (93 WTA) v žiadnom momente v úvode zápasu nepreukázala rozdiel viac ako 85 pozícií, ktorý ju v priebežnom poradí delí od Sofie Keninovej. Rumunka predviedla kompaktný tenis, dokázala využiť 16 nevynútených trhliniek spáchaných jej súperkou v prvom sete, potom držala svetovú šestku na 6: 3, 3: 3. Kenin však vedel využiť minúty strávené vo svoj prospech, rozcvičiť svoju hru a kalibrovať svoje strely, vybudovať v extrémoch herný rytmus vhodnejší pre stav a scénu, na ktorej sa vyvinul.

Kenin zlomil rovnováhu zápasu sériou šiestich po sebe idúcich hier, čím efektívnejšie vrátil Rumunovi služby a mal skrátka zbraň, na ktorú sa v tomto zápase mohol bezvýhradne spoľahnúť. Ana Bogdan stratila agresivitu a presnosť, ktoré boli základom dobrého vývoja prvej sady, a toto úsilie sa prejavilo viditeľne. Ana Bogdan posledným úsilím zachránila tri mečbaly a zohľadnila jej jedinú hru v službe v rozhodujúcom sete, potom duel v treťom kole predĺžila na hranicu jednej hodiny a 50 minút.

• Sofia Kenin sa vracia v treťom kole na Roland Garros po dvoch víťazstvách v rozhodujúcom sete, v ktorých nepresvedčila a nepreukázala potrebnú úroveň, aby mohla vzniesť skutočné nároky na skvelý výsledok. Američanka však v kapitole o odhodlaní opäť boduje a ide do duelu s ďalšou Rumunkou - Irinou Barou (142 WTA) alebo s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou (65 WTA).

Roland Garros 2020: Sofia Kenin - Ana Bogdan 3: 6, 6: 3, 6: 2, v 2. kole. Ako prebiehal zápas

Sofia Kenin vyhráva zápas a tiket na 3. kolo po 3-6, 6-3, 6-2 pred Anou Bogdanovou. Rumun dúfal do poslednej chvíle v návrate, ale nedokázal premeniť ani jeden z troch brejkbalov v poslednej hre hranej pri štarte šampióna Australian Open.

2-5 Ana Bogdan bojuje a odoláva turnaju, čím šetrila tri mečbaly Sofie Keninovej. Rumunka získala svoju prácu takmer po siedmich minútach.

1-5 Druhá biela hra v podaní Kenina v tomto zápase.

1-4 Kenin opäť vyhráva v podaní Ana Bogdanovej, o 15. Američanka spomalila v predchádzajúcej hre, pri štarte, ale rýchlo sa vrátila k tomu, čo predviedla v raných fázach tejto sady.

1-3 Ana Bogdanová získava brejk. Po šiestich prehraných zápasoch za sebou prerušil Rumun víťaznú sériu Američana.

0-3 Kenin získava druhý brejk v rozhodujúcom sete, na konci hry začal a skončil šortkami - strelami, ktoré sa mu v tomto zápase skvele osvedčili.

0-2 Kenin vyhral piaty zápas v rade, keď zvládol nové držanie na nule.

0-1 Brejk Sofia Kenin. Američanka našla svoj rytmus a sily od začiatku tretieho setu a snažila sa čo najlepšie využiť pokles hry Any - ako energia, ale aj sebadôvera.

Nastaviť dve štatistiky: Sofia Keninová upratala svoju hru, dokončila tento set plus 10 víťazných úderov a 9 nevynútených chýb. Pomer Ana Bogdanovej: 8 ku 9. Američanka premenila 2 z 2 brejkbalov, zatiaľ čo Rumunka zaznamenala iba jeden z troch.

Zápas je rozhodujúci! Druhý set uzatvára Sofia Kenin bez emócií, 6-3. Ana Bogdan nahromadila chyby v posledných dvoch hrách.

6-3, 3-5 Brejk Sofia Kenin. Ana ukazuje svoju frustráciu po hre, v ktorej urobila viac chýb v práci. Ana sa bráni pri brejkbale druhým podaním a Ana sa jej konečne vymkla spod kontroly a Američanka slúži na vedenie hry v rozhodujúcom sete.

6-3, 3-4 Kenin využíva chyby Ana v tejto hre a vracia sa do vedenia s držaním 15.

6-3, 3-3 Vynikajúca séria! Ana Bogdanová dosahuje osem získaných bodov za sebou, obnovuje remízu v sete 2. Po prestávke na nule sa držanie dostalo na nulu - bude orámované alebo po prehraní.

6-3, 2-3 Opakované brejky Ana Bogdan. Aký rozsah Rumunka robí, sa príkladne zmobilizovala po strate zamestnania! Podobne vyslal ďalekonosným forhendom dve víťazné strely, obe sprevádzané mobilizátorom zaťatou päsťou a v službách Američana sa presadili na nule.

6-3, 1-3 Ana Bogdanová príde o prácu, keď sa dopustila svojej prvej dvojchyby v tomto zápase hneď pri brejkbale. Kenin však na neho vyvinul veľký tlak, zvládol svoju najlepšiu hru v tomto zápase, výborne sa vrátil a pôsobivo kreslil na ihrisku.

6-3, 1-2 Kenin zatiaľ vyhráva najdlhšiu hru v zápase: Ana sa vrátila natlačená, ale na brejkbal nedosiahla, mala síce malé príležitosti, ale váhala rozhodne zaútočiť a bola nabitá.

6-3, 1-1 Ana Bogdan reaguje solídnym dojmom v podaní, s krátkymi bodmi a končí víťaznou klopou v rohu poľa.

6-3, 0-1 Kenin sa vracia so štyrmi po sebe nasledujúcimi bodmi a vyhral prvý gem druhého setu. Zrušil dva brejkbaly Ana Bogdan.

Štatistika prvej sady: Ana Bogdanová predviedla úhľadný prvý set, mala vyváženú rovnováhu medzi víťaznými údermi a nevynútenými chybami (4 ku 4), ale tiež dobrú efektivitu pri druhom podaní (7 z 11 získaných bodov). Na druhej strane, Keninova hra zostala tak ďaleko od maxima ako v posledných hrách, Američan zakončil úvodný set so 16 nevynútenými chybami. V tejto chvíli sa nám nádherne sníva, najmä ak si myslíme, že by sme mohli byť svedkami stopercentného rumunského duelu v treťom kole, ak by prekvapenie zvládla Ana Bogdan pred Keninovou a Irina Bara minie Alison van Uytvanck.

Ana Bogdanová vyhráva prvý set 6: 3 za 44 minút! Kenin zmeškal prvé tri returny a potom, čo sa zdá, že sa oteplilo, vo štvrtom bode našiel víťazný returón, Bogdan rozdáva eso na ukončenie hry a setu.

5-3 Brejk pre Bogdana, ktorý bude podávať na získanie prvého setu, niečo vyše pol hodiny od začiatku hry. Ana Bogdan otvára odvetu vynikajúcou rozohrávkou s klopou diagonálne, za čo vokálne oslavuje. Kenin robí dve po sebe idúce dvojité chyby, čím dáva Rumunovi tri po sebe idúce body zlomu: prvú ruší krátkym, druhá má šancu so svojím synom, potom čo veľmi, veľmi vysoko vyrovnal Anu Bogdanovú, ale nakoniec sa Ana vrhne na tretiu šancu, keď nedokázala kontrolovať návrat Rumunky.

4-3 Ana Bogdan dobre pokrýva ihrisko, zvýšila frekvenciu prvého podania (zo 44% v prvej hre na 64%) a prešla z komplikovanej hry sedem - náchylná na brejky.

3-3 Kenin zvláda prvý biely zápas v tomto zápase.

3-2. Ana Bogdan bráni svoju prácu, nie bez emócii. Sofia Kenin otvára hru výnimočným shortom, potom využíva mäkké služby od Rumunky a skóre upravuje na 30-30, keď už dominovala z dolnej čiary. Ana sa v ďalšom dôležitom bode prinúti byť agresívnejšia a podarí sa jej - získať hernú loptu a Američan končí hru priamym zásahom do siete a gestom frustrácie - zasiahnutím rakety na zem.

2-2 Kenin na nej vyzerá bezpečnejšie, prijímať inšpirované taktické rozhodnutia. Trikrát zasiahnite víťaza a zviažte stôl.

2-1 Kenin reaguje opätovným brejkom. Kenin sa viac snaží o návrat a získava svoje prvé dva body. Bogdan sa vracia, ale chýba mu čiara za stavu 3: 0 a výhodu využíva Američan, ktorý zasiahol dostatočne silne, aby Rumunovi prekážal. Šampiónka Australian Open tak zotavuje zo svojho brejku.

2-0 Ana Bogdan získava brejk! Hráčka zo Sinaie dômyselne stavala mítingy, v úvode hry využila bezchybný short a po prvom brejku poslala klopu do siete, pri druhom diktovala inšpiráciou touto strelou, potom sa dotkla pravice - robí to tak dobre, že Kenin nevie otočiť loptu, aj keď je v rohu, ktorý mu vzal Rumun.

1-0 Ana Bogdan otvára hru so službou a ľahkovážne sa ukladá, v 15.

Jelena Ostapenková rýchlo porazila Karolínu Plíškovú a doposiaľ dosiahla najväčšie prekvapenie na Roland Garros 2020. Za týchto podmienok nastúpili do stredného poľa Ana Bogdan a Sofia Kenin, ktoré o chvíľu začnú zápas v 2. kole.

Roland Garros 2020, ŽIVÝ TEXT | Ana Bogdan - Sofia Kenin: všetko, čo potrebujete vedieť o zápase druhého kola

Ana Bogdan čelí šampiónke Australian Open, štvrtému favoritovi z Roland Garros a šiestemu miestu svetového rebríčka.

Sofia Keninová bola v tejto sezóne zraniteľná na škvare, bola rozdrvená Azarenkovou v Ríme (6: 0, 6: 0) a mala veľké problémy v debute v Paríži proti Ludmille Samsonovej. Iste, najlepšia verzia Sofie zostala po úspechu Australian Open nevídaná a to môže len povzbudiť Anu Bogdanovú, ktorej sa v dvoch setoch podarilo krásne víťazstvo, a to hneď v úvodnom zápase s Timeou Babosovou.

Roland Garros 2020, ŽIVÝ TEXT | Ana Bogdan - Sofia Kenin, v druhom kole: priame zápasy

Obaja hráči sa spoliehajú na agresívnu hru a schopnosť produkovať víťazné údery, obaja však tiež môžu chytiť do pasce príliš veľa nevynútených chýb. Je však potrebné povedať, že Ana Bogdan vstupuje na úplne neznáme územie, vzhľadom na to, že svoj prvý duel odohrá proti hráčke z Top 10. Športovec zo Sinaie zvládol svoje jediné víťazstvo pred hráčkou z Top 20 WTA pred tromi rokmi. rokov, na antuke z Bukurešti pred Anastasijou Sevastovou (6-1, 6-3). Ana Bogdan v skutočnosti vyhrala iba jeden zápas v kariére pred súperkami v Top 50 WTA z deviatich odohraných.

Dobrá správa je, že Rumunka, bývalá svetová jednotka s číslom 59, vyhrala jediný priamy zápas so Sofiou Keninovou pred dvoma rokmi v Montreale 4: 6, 6: 2, 6: 4. V tom čase však Američan nedosiahol výrazný kariérny pokrok.

"Keď idem na turnaj a patrím medzi prvých favoritov, mám pocit, že ma svet sleduje. Je to väčší tlak zvonku. Ale samozrejme to je dobré. Ľudia vedia, že som silný, ťažko poraziteľný, nie Existuje veľa zápasov, v ktorých som čelil zápasovým loptičkám, bol som vedený rozhodujúcim spôsobom - ľudia o tom hovoria, pretože som ukázal, že v tých situáciách bojujem “, hovorí Sofia Kenin.