Serena Williamsová porazila svoju sestru a zvíťazila na Australian Open. Legendárna Steffi Grafová, predbehnutá Američankou

williamsová

Serena Williamsová zvíťazila v 7. finále tenisového turnaja Australian Open v Melbourne a v sobotu porazila svoju sestru Venus v dvoch setoch 6: 4, 6: 4 za hodinu a 23 minút.

Je to 23. grandslamový turnaj, ktorý vyhrala Serena, a ktorý Američana vráti späť na prvé miesto v hierarchii WTA. Serena tiež prekonala rekord Steffi Grafovej z 22 grandslamových titulov.

Táto 28. konfrontácia medzi oboma sestrami (skóre bolo 17: 11 v prospech Sereny) bolo „najstarším“ finále grandslamového turnaja v histórii, pričom obe hráčky boli spolu, mali viac ako 71 rokov, zatiaľ čo Taliani Flavia Penetta a Roberta Vinci „nazbierali“ iba 66 rokov na US Open 2015. Serena Williamsová zároveň zvýšila skóre priameho rekordu s Venušou vo finále turnaja, teraz na 7: 2. Dvaja Američania hrali rozhodujúci zápas na grandslamovom turnaji naposledy v roku 2009 vo Wimbledone.

Samotný zápas sa začal v znamení určitého napätia, vzhľadom na osobitnú stávku a ťažkosti dvojtýždňovej austrálskej súťaže, pričom prvé 4 klastre boli čo najviac brejkov. Iba v hre 5 dokázala Venus Williamsová odviesť svoju prácu a viedla 3: 2, ale aj tak ju zradila najmä druhé podanie (pri tomto postupe iba 20-percentná účinnosť), keď sa prvého setu vzdala so 6 4, po 41 minútach.

Namiesto toho sa druhý set začal normálne, keď obaja hráči využili výhodu svojej služby, ale len do 7. zápasu, keď sa Serena ujala vedenia 4: 3, čo bola výhoda, ktorú zúročila až do konca a vyhrala s rovnakým skóre., 6-4, prakticky v rovnakom čase 42 minút.

Prečítajte si tiež

Za tento výnimočný úspech získala Serena Williamsová 3,7 milióna dolárov a 2 000 bodov WTA, s ktorými opäť stúpne na prvé miesto vo svetovom rebríčku, zatiaľ čo Venus Williamsová, ktorá inkasovala šek za 1,9 miliónov dolárov a 1 300 bodov bude postúpené na 11. miesto v rebríčku WTA, ktorý bude vyhlásený v pondelok.