Simona Halep - Anett Kontaveit 6-1, 6-1. DOKONALOSŤ! Halepová ide na Australian Open do semifinále po tom, čo zničila Kontaveit

kontaveit

Simona Halepová Posledná hodina ->

Simona Halepová (28, 3 WTA) zvíťazila nad Estónkou Anett Kontaveitovou (24, 31 WTA) 6: 1, 6: 1 po 54 minútach hry a kvalifikovala sa do semifinále Australian Open 2020

Simona Halepová, 3. miesto WTA a semifinále č. 4, v stredu porazila Anett Kntaveitovú z Estónska, 31. miesto WTA a semifinále č. 28, v stredu 6: 1, 6: 1, kvalifikácia druhýkrát v semifinále Australian Open.

Simona Halepová ponúkla divákom v Aréne Roda Lavera tenisový monológ. S veľmi dobrým servisom a rovnakou inteligentnou hrou, aká sa doteraz zobrazovala na celom turnaji, sa rumunský hráč predviedol pred estónskym športovcom, ktorému sa podarilo dosiahnuť predposledné dejstvo v Melbourne bez strateného setu a bez veľkej fyzickej spotreby.

Kontaveit vrhal ofenzívu z prvej lopty, ale spravil to chaoticky, bez veľmi jasnej taktiky útoku, len aby rýchlo skóroval. Výsledkom teda boli aj body, ale viac nevynútených chýb. Rovnako ako v zápase s Mertensom prijal Halep obranu a absorboval tlak spoza siete. Rumun sa snažil dlhými výmenami lôpt predĺžiť body, nalákať estónskeho hráča do pasce hry, ktorá si vyžaduje úsilie. Bývalá vodkyňa WTA z času na čas vystúpila zo zákopov a jej protiútok bol zničujúci. Halep sa pomaly a pomaly zmenila na agresora a ofenzíva, ktorú predviedla najskôr Anett Kontaveit, tak ako bola, bola uhasená. Simona Halepová počas celého zápasu neoslabila svoju koncentráciu, nenechala nič na náhodu a bez problémov zvíťazila.

Zápas bol historický. Kontaveit vyhral zápas v prvom sete, prvom sete, vo vlastnom podaní. Nasledovala výnimočná séria 11 hier Simony Halepovej, po ktorej nasledoval zlom v tretej hre. Po prvej šestke som set skončil 6: 1, po 29 minútach.

Kontaveit zvládol ďalšiu hru za stavu 0: 5, potom po 53 minútach od začiatku prehral druhý set s priebehom 1: 6.

Halepová si zahrá v semifinále s víťazkou zápasu Garbine Muguruzovou (Španielka), 32. miestom WTA - Anastasiou Pavliucenkovou (Rusko), 30. miestom WTA a nasadením číslo 30.

Kvalifikácia do semifinále je odmenená cenou 1,04 milióna austrálskych dolárov (700 000 amerických dolárov) a 780 bodov WTA.

Vlani vyradila Simonu Halepovú v ôsmom kole na turnaji AusOpen Američanka Serena Williamsová, skóre 6: 1, 4: 6, 6: 4. Halepová bola finalistkou Melbourne v roku 2018, keď v poslednom dejstve prehrala s Dánkou Caroline Wozniackou, skóre 7-6 (2), 3-6, 6-4.

NAŽIVO »Simona Halep - Anett Kontaveit 6-1, 6-1

6-1: Hra, set, zápas Simona Halepová! Rumun ide po kategorickom víťazstve do semifinále Australian Open!

Tento utečenec stratil prestávky! @Simona_Halep drží v druhej sade pedál na kovovom napínaní na 4: 0. # AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/AegYJkD9DB

5-1: Kontaveit vyhráva svoju prvú hru v tejto sade a získava potlesk. Publikum cíti veľký rozdiel v hodnote v prospech Simony.

5-0: Nemôže ju zastaviť! Kontaveit je úplne zahltený senzačnou hrou Simony Halepovej.

3-0: Hra Simona! Rumunka má do semifinále ďalšie tri zápasy! Vynikajúce podanie v hre tri z druhého setu

2-0: BREAK BREAK Simona! Úroveň, ktorú v tomto zápase predviedla Simona, je úžasná. Estónčan nemá najmenšiu šancu. Prestávka na začiatku setu 2 pre nášho šampióna

1-0: Simona ľahko zvíťazí vo vlastnej službe a začne s platnosťou 2. sady.

Sada 2: Podávajte Halep

6-1: NASTAVTE SIMONU HALEP! Simone trvalo iba 30 minút, kým vyhrala svoj prvý set!

Vystrieľala @Simona_Halep, ktorá oslňuje, keď za 21 minút Kontaveitu získala 30 bodov a za 29 minút vyhrala prvý set 6: 1. # AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/jTDLMAv1iL

5-1: Hra Simona! Kontaveit sa snaží urobiť viac ako zvyčajne, ale nedokáže držať krok s Halepovou. Simo vedie hru jednoznačne!

4: 1: BREAK Simona! Simonina kadencia bola na začiatku hry vynikajúca. Kontaveit v podstate odchádza bez pocitu 0-30. Halep dominuje na ihrisku a udáva tempo. Dosahuje ale tri brejkbaly, ale Anett zachráni prvý, potom má dobrú šancu, keď jej pomôže sieť a zachráni druhý. Estónka po chybe Simony čerpá 40 bodov a dúfa, že jej môže zachrániť prácu. On nemôže! Po 5 šanciach na premáhanie sa Halepovej darí viesť zápas na 4: 1

Halepová konvertovala pri Piatej prestávkovej príležitosti a v prvej sade využila výhodu 4: 1. # AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/QCTEeyWQ3I

3-1: Hra Simona! Aká práca si Simona nájde v 30 rovnakých! Druhé eso pre nášho športovca v dôležitom období. Estónka kráča nádherne a Halepová ovláda hru a po výnimočne dlhej linebackerke vyhráva podanie

2-1: BREAK Simona! Spoločnosť Kontaveit neopakuje dobrú službu prvého radu. Pri prvom zamestnaní má skutočné problémy a veľa riskuje. Začína cítiť silu a triedu nášho športovca a nedokáže sa tak ľahko oddeliť. Simona sily, šetrí tri šance na hry svojej súperky a vyhráva v službách Estónky.

1-1: Hra Simona! Dobré služby a bezpečná hra s vlastnými službami. Halep vyrovnáva

0-1: Estónka ľahko vyhrá svoju prácu (na nulu) a začína práve v tomto zápase.

Sada 1: Kontaveit v práci

2:02 Simona Halep a Anett Kontaveit vkročili do arény Roda Lavera. Pripravujeme sa na zápas! Simona je pripravená urobiť z nás novú bielu noc.

1:56 Simona Halepová, finalistka roka 2018 na Australian Open, hrá proti Anne Kontaveitovej. Simona hrá opäť v dennej sekcii, čo je detail, ktorý doteraz prospel nášmu šampiónovi. Sme blízko začiatku zápasu. Halep opäť otvára deň a dúfame v ďalšie vzrušujúce víťazstvo. Nájdete nás tiež na Facebooku, kde na vás čakáme s vašimi správami o podpore pre Halep. Je tu Simona!

Je to prvý zápas v Aréne Roda Lavera, po ktorom bude nasledovať posledné štvrťfinále. Medzi Garbine Muguruzovou (Španielka), 32. miesto WTA, a Anastasiou Pavliucenkovou (Rusko), 30. miesto WTA a nasadením číslo 30.

V ostatnom semifinále sa stretnú Austrálčanka Ashleigh Bartyová, 1. miesto WTA, a Američanka Sofia Keninová, 15. miesto WTA a 14. nasadený hráč.

Anett Kontaveit (Estónsko), 31. nasadený tím WTA a 28, zvíťazil v pondelok nad 56. Iga Swiatek (Poľsko) so skóre 6-7 (4), 7-5, 7-5 WTA, v osemfinále Australian Open.

Dvadsaťštyriročný hráč zvíťazil po zápase, ktorý trval dve hodiny a 42 minút, zahrá si štvrťfinále so Simonou Halepovou. Kontaveit sa chystal uniknúť víťazstvu. V rozhodujúcej miere viedla 5-1, ale bola vyrovnaná. Estóncovi sa napokon podarilo premiérovo v kariére kvalifikovať vo štvrťfinále grandslamu.

Priame duely vedie Simona Halepová

Simona Halepová hrala a vyhrala predchádzajúce dva zápasy s Kontaveitom, oba v roku 2017, skóre 6-2, 6-4 vo štvrťfinále, v Ríme, 6-3, 6-0, v druhom kole, v Miami.

Simona Halepová, 3. miesto WTA a nasadená jednotka č. 4, sa kvalifikovala do štvrťfinále, keď v pondelok porazila Elise Mertensovú (Belgicko), 17. miesto WTA, 6-4, 6-4. vedúci čísla 16. Po tomto výsledku sa Halep po súťaži v Melbourne vyšplhá na 2. miesto WTA.

Kto je Anett Kontaveit?

• Priebeh Australian Open 2020:
  • Prvé kolo: vs Astra Sharma 6-0, 6-2.
  • Druhé kolo: vs Sara Sorribes Tormo 6-2, 4-6, 6-1.
  • Tretie kolo: vs Belinda Bencic (6 WTA) 6-0, 6-1
  • ôsmy: vs Iga Swiatek 6-7, 7-5, 7-5.

Estónska športovkyňa zaškrtla pri príležitosti vstupu do štvrťfinále jej najlepší výkon na grandslamovom turnaji v kariére. „Osminku“ mal tiež na US Open (2015) a Roland Garros (2018).

• Najlepšie umiestnenie v hierarchii WTA bolo zaznamenané 1. apríla 2019, keď bola 14. hráčkou na svete.

Anett Kontaveit zaujala svet tenisu už počas svojich juniorských čias, keď bola zvyknutá na vyššie stupne dôležitých turnajov. Prechod na profesionálov však nebol ľahký. Prvý a jediný turnaj WTA vyhral v roku 2017, v Rosmalene (Holandsko), keď zvíťazila nad Natáliou Vikhlyantsevovou, skórovala 6: 2, 6: 3. Odvtedy Anett prehrala ďalšie tri finále na Swiss Open (2017), Wuhan (2018) a Stuttgart (2019).

Vo svojej kariére má víťazstvá nad Garbine Muguruzovou, Angelique Kerberovou, Jelenou Ostapenkovou, Venus Williamsovou, Caroline Wozniackou, Petrou Kvitvovou, Sloane Stephansovou, Petrou Kvitovou a novšie aj nad Belindou Bencic, čo sú všetky hráčky, ktoré sú momentálne v TOP 10.