Simona Halep - Elena Rybakina 3: 6, 6: 3, 7: 6 (5). Simo, šampión v Dubaji, na konci mimoriadne sporného zápasu

halep

Simona Halepová Posledná hodina ->

Simona Halepová, 2. miesto a obľúbená jednotka číslo 1, v sobotu druhýkrát v kariére zvíťazila na dubajskom turnaji, keď sa jej podarilo získať 20. titul na okruhu WTA. Zvíťazila pred atlétkou Elenou Ribakinou z Kazachstanu, 19. miesto WTA, skóre 3-6, 6-3, 7-6 (7/5).

Simona Halepová po 37 minútach hry prehrala prvý set, skóre 3–6, ale v druhom sa dokázala presadiť, po 44 minútach skóre 6, 3.

V rozhodujúcom sete viedla Halepová 3: 1, ale vyrovnala na 3, a potom zvíťazila v tajbrejku, skóre 7-6, po zápase, ktorý trval celkovo dve hodiny a 27 minút.

Kvalifikácia do finále je v Dubaji odmenená cenou 372 200 dolárov a 305 bodmi WTA. Víťaz získa 696 860 dolárov a 470 bodov WTA.

Pre Simonu Halepovú v Dubaji je to druhý titul po titule v roku 2015 a 20. v jej kariére.

Tituly dvojhry WTA pre Halep: 20 - Dubaj - 2020, Wimbledon (Grand Slam) - 2019, Montreal (Premier 5), Roland Garros (Grand Slam), Shenzhen (WTA), všetky tri v roku 2018, Madrid (Premier Mandatory), v roku 2017: Montreal (Premier 5), Bukurešť (WTA), Madrid (Premier Povinné), všetky tri v roku 2016, Shenzhen (WTA), Dubaj (Premier 5), Indian Wells (Premier Povinné), všetky tri v roku 2015, Dauha ( Premier 5), Bukurešť (WTA), obaja v roku 2014, Norimberg (WTA), s-Hertogenbosch (WTA), Budapešť (WTA), New Haven (Premier), Moskva (Premier) a Sofia („malý“ turnaj majstrov) ), všetkých šesť v roku 2013;

Finále dvojhry WTA: 17 - Madrid (Premier Mandatory), Dauha (Premier) - 2019, Cincinnati (Premier 5), Rím (Premier 5), Australian Open (Grand Slam) - v roku 2018, Peking (Premier Mandatory), Cincinnati ( Premier 5), Roland Garros (Grand Slam), Rím (Premier 5) - v roku 2017, Rogers Cup (Toronto), Cincinnati (obe kategórie Premier 5) - v roku 2015, finále WTA - Singapur (Turnaj majstrov), Roland Garros ( Grand Slam), Madrid (Premier Mandatory) - všetci traja v roku 2014, Brusel (Premier) v roku 2012 a Fes (WTA) v roku 2011.

ŽIVÝ TEXT Simona Halep - Elena Rybakina 3: 6, 6: 3, 7: 6 (5)

7-6: GAME, SET, MATCH a TITLE pre Simonu! Halep sa v tajbrejku presadil 7: 5 a v Dubaji získal titul po dvoch hodinách a 29 minútach finále s Elenou Rybakinou.

6–6: Znova ODPLAČTE Rybakinu! Kazašská hráčka si berie svoje služby späť, potom čo dominovala výmenám so Simonou, ktorá sa výborne vrátila z 0-30. Rozhodujúci set vstupuje do tajbrejku.

6-5: BREAK BREAK Simona! Halep bude slúžiť na zápas a tilula Dubaj, po tom, čo sa Rybakina ľahko vzdal svojej práce.

5-5: Simona opäť vyrovnáva. Rozhodujúci set smeruje do tajbrejku.

4-5: Tlak hovorí za všetko! Žiadne chyby v práci pre žiadneho z hráčov. V hre päť, odkedy Rybakina prišiel o prácu, nedošlo k žiadnej prestávke.

4-4: Opäť rovnosť po vynikajúcom podaní Simony Halepovej.

3-4: Po dvoch prestávkach idú späť do práce. Rybakina podáva dobre a ujíma sa opäť vedenia na stole.

3-3: Simona remizuje! Halep robí svoju prácu bez väčších emócii a je si opäť rovný.

2–3: OPAKOVAŤ Halep! Simona rýchlo znovu vstupuje do setu a vyhráva v podaní súpera.

1-3: BREAK Rybakina! Simona opäť stráca podanie a súperka z Kazachstanu sa v rozhodujúcom sete dištancuje.

1–2: Rybakina vyhráva spornú hru a opäť sa dostáva do vedenia.

1-1: Simona Halep tiež začína tretí set tvrdo a bez emócií si získava svoje podanie.

0-1: Rybakina vyhráva prvý gem rozhodujúceho setu.

SADA 3:

6-3: SADA Simona! Halepová vyhráva aj posledný zápas druhého dejstva a berie do úvahy druhý set! Nasleduje ten rozhodujúci.

5–4: OPATRENIA Halep! Mimoriadne sporná hra, na konci ktorej vyhráva Simona. Po troch zmeškaných brejkových bodoch vyhráva Halep štvrtý a berie si späť podanie stratené v predchádzajúcej hre. Spor v tomto rozmedzí trval najmenej 10 minút. Simo slúži na set.

4-3: BREAK Rybakina! Halep bez odvolania stráca rozsah svojich služieb, aj keď doteraz slúžil veľmi dobre.

4-2: Simone chýbajú dva brejkbaly a Rybakina to nakoniec robí, aj keď Halepová mohla mať 5: 1.

4-1: Simona svoj únik z predchádzajúcej hry upevňuje veľmi dobrým podaním a viac sa dištancuje!

3-1: BREAK Halep! Simone sa podarí vyhrať v službách Eleny Rybakiny a dáva odstup na stôl. Je to prvýkrát, čo Halep zvíťazil v podaní.

2-1: Simona sa opäť ujíma vedenia. Služby Simony sú solídne a hra sa rýchlo končí.

1-1: Vyrovnáva Rybakina, opäť bez väčších emócií pri vlastnej službe!

1-0: Simona začína druhý set v práci a od začiatku sa ujíma vedenia! Rybakina vynechala brejk.

SADA 2:

3-6: SADA RYBAKINA! Skvelý boj v poslednom rozmedzí prvého setu. Simona zachránila dva setbaly, potom mala dva brejkbaly, ale Rybakina si aj napriek tomu dokázala pripísať prvý set.

3–5: Začiatok obnovy? Flash pre hru Simona v práci, ktorá sa blíži k Rybakine. Kazašský hráč má na konte iba dve ďalšie výhody.

2-5: Vzdialenosť sa zväčšuje! Elena Rybakina upevňuje svoj rozchod vynikajúcim rozsahom v práci. Tri výhody pre hráča z Kazachstanu!

2-4: BREAK Rybakina. Rovnováha bola narušená, ale nie v prospech Simony. Elena Rybakina vyhráva v službách Simony Halepovej a dištancuje sa od stola.

2–3: Rybakina sa opäť ujíma vedenia a svoju prácu robí ľahko. Simone sa nedarí rozbiť rovnováhu tak skoro ako v semifinále s Bradym.

2-2: Ide to ruka v ruke so službou. Simona Halep si tiež robí svoju prácu a je si opäť rovnocenná.

1–2: Rybakina je stále v práci. Momentálne žiadna šanca na brejk pre Simonu Halepovú.

1-1: Halep má emócie vo vlastných službách, ale nakoniec berie do úvahy svoju prvú hru v zápase. Rybakina míňa bod zlomu.

0-1: Rybakina začína v práci a od začiatku zápasu sa ujíma vedenia. Pri svojej práci nemal emócie.

Simona Halepová, 2. miesto WTA a nasadená dvojka, sa v piatok po porážke prebojovala do finále turnaja dubajskej kategórie Premier League so skóre 6: 2, 6: 0, Američankou Jennifer Bradyovou, 52. miesto WTA, pochádzajúce z kvalifikácií.

Pre Simonu Halepovú je to 37. finále v kariére, druhé v Dubaji. Kvalifikácia do finále je v Dubaji odmenená cenou 372 200 dolárov a 305 bodmi WTA. Víťaz získa 696 860 dolárov a 470 bodov WTA.

Kto je Elena Rybakina, budúca súperka Simony Halepovej

Elena Rybakina má iba 20 rokov a svoj prvý titul na okruhu WTA získala minulý rok, v júli, priamo v Bukurešti. Pravák, Rybakina, trénuje so Stefanom Vukovom od roku 2019, potom, čo dva roky trénoval s Andrejom Chesnokovom.

Rybakina sa narodila v Moskve a ako 5-ročného ju otec vzal k tenisu. V rokoch 2013 až 2018 Rybakina zastupoval Rusko, neskôr však zmenil národnosť a vybral sa za Kazachstan.

Elena, bývalá trojka v kategórii junioriek, odškrtávala semifinále grandslamových turnajov na Australian Open a Roland Garros vyhradených pre juniorov. Najlepší výkon senioriek na grandslamovom turnaji sa tento rok kontrolovala na Australian Open, keď sa dostala do tretieho kola. Rybakina je v súčasnosti na okruhu WTA na 19. mieste, čo je najlepšie umiestnenie v jeho kariére.

Dvadsaťročná Elena Rybakina porazila v semifinále v piatok v semifinále Chorvátku Petru Marticiovú, 15. reprezentáciu WTA a osmičku č. 8, kvalifikácia vo štvrtom finále roku 2020.

Tento rok má Ribakina titul v Hobarte a ďalšie dve finále sa hrali v Petrohrade a Shenzhene. S výnimkou Australian Open, kde vypadla v treťom kole, sa dostala do finále na všetkých turnajoch, ktorých sa zúčastnila, nazbierala 19 víťazstiev a trikrát prehrala.

V sobotu sa o 17.00 uskutoční finále turnaja kategórie Premier v Dubaji medzi Simonou Halepovou na 2. mieste WTA a Elenou Ribakinovou z Kazachstanu na 19. mieste WTA.