Simona Halep - Qiang Wang 7-5, 6-1. Rumun sa kvalifikoval do štvrťfinále v Indian Wells

Fotogaléria

Vo štvrťfinále sa Simona Halepová stretne s Petrou Martic. 27-ročný, 51. miesto WTA.

simona

Halep (26 rokov), šampión na BNP Paribas Open v roku 2015, zvíťazil za hodinu a 15 minút pred súperom rovnakého veku, zaradeným na 55. miesto na svete.

Simona Halepová mala ťažší prvý set, ale na konci naklonila misky váh, aby v druhom dejstve dominovala. Rumunka urobila dosť chybu v prvom sete, v ktorom viedla 1: 0 a 2: 1, ale prvý brejk v hre päť zvládla a ujala sa vedenia (3: 2). Nasledovali ďalšie tri brejky, po ktorých Wang urobil svoju prácu a ujal sa vedenia, 5-4. Halep apeloval na radu trénera Darrena Cahilla a výsledok sa videl okamžite, Simona vyhrala tri zápasy za sebou a set (7-5). V druhej etape vyhral Halep prvé tri zápasy, potom prišiel o prácu, ale nedokázal sa zastaviť, zvíťazil 6: 1.

Halep mal výrazne vyššie percentuálne podiely na bodovaných bodoch u oboch služieb (64% -47% v prvom, 50% -26% v druhom), mal viac priamych výherných lôpt (16-12), ale menej nevynútených chýb ( 27 - 29).

Hráč narodený v Konstante si zabezpečil šek na 167 195 dolárov a 215 bodov WTA.

Vo štvrťfinále sa Halep stretne s Chorvátkou Petrou Marticovou (27 rokov, 51 WTA), víťaznou 6: 3, 7: 6 (4) pred českou hráčkou Markétou Vondrousovou (18 rokov, 54 WTA).

Skóre konfrontácií v profesionálnom okruhu je 1: 1, po tom, čo Chorvát v roku 2011 zvíťazil na ôsmej v Kodani, 6: 3, 5: 7, 7: 5 a Halepová v roku 2015 zvíťazila 6: 4, 6: 2. v prvom kole v Kantone. Martic získal ďalšie juniorské víťazstvo v roku 2007 v osemfinále na Roland Garros, 2-6, 6-4, 6-0.

ŽIVÝ TEXT, HRAJTE:

HALEP - WANG 6-1. Simona Halepová vyhrala zápas veľkolepým posledným zápasom. Zachránil dve lopty z dosahu súpera, po ktorých sa presadil.

HALEP - WANG 5-1. Simona sa zdá byť nezastaviteľná. Kým hru nevyhrá, má ešte jednu hru.

HALEP - WANG 4-1. Simona zvláda rebrejk a zvyšuje rozdiel.

HALEP - WANG 3-1. Zákrok Wangovho trénera bol prospešný. Vysvetlil, že hrá pred svetovým lídrom a že neexistujú jednoduché riešenia, musí len bojovať.

HALEP - WANG 3-0. Zdá sa, že Simona sa ponáhľa, aby rýchlo ukončila zápas. Použil všetkých 5 brejkbalov, ktoré mal. Wang je čoraz viac stratený.

HALEP - WANG 2-0. Simona našla svoj rytmus. Ovládal všetky výmeny v tejto hre a dosiahol 5 po sebe idúcich hier.

HALEP - WANG 1-0. Simona sa pokazí a zdá sa, že opäť získala sebavedomie. Číňanom sa v tejto hre nedarilo.

HALEP - WANG 7-5. Simona potrebovala na dokončenie prvého dejstva 4 guľky. Po 45 minútach Halepová uzatvára set na 5.

HALEP - WANG 6-5. Simona po zásahu trénera stráca iba jeden bod a bude podávať na set.

HALEP - WANG 5-5. Simona vyrovnáva po výmene slov s trénerom.

HALEP - WANG 4-5. Simona robí čoraz viac chýb. Číňanka sa ujíma vedenia.

HALEP - WANG 4-4. Štvrtý po sebe idúci brejk zápasu. Wang vyrovnáva.

HALEP - WANG 4-3. Bielu hru vyhrala Simona pri podaní súpera.

HALEP - WANG 3-3. Krátky dialóg s jej trénerom Petrom McNamarom pomohol čínskej hráčke. Simona vykazuje prvé príznaky nervozity, mýli sa a Wang zvládla prvý brejk.

HALEP - WANG 3-2. Simona HAlep zvládla veľkolepú hru. Rýchlo sa ujal vedenia dvoma dlhými strelami, po ktorých sa ujal vedenia kategoricky.

HALEP - WANG 2-2. Simona Halepová vyhrala prvý biely zápas v zápase.

HALEP - WANG 1-2. Číňanka vyhráva druhé podanie po tom, čo využila Simonine chyby.

HALEP - WANG 1-1. Simona si robí svoju prácu, ale Číňanka sa ukazuje ako dosť agresívna.

HALEP - WANG 0-1. Simona prvú hru prehrala dosť rýchlo.

HALEP - WANG. Dvaja hráči vstúpili na ihrisko. Simona Halepová vyhrala remízu a nechala svoju súperku slúžiť ako prvá.

Simona Halep a Qiang Wang sa začali rozcvičovať.