Simona Halep sa kvalifikovala do 2. kola na Roland Garros, hneď v deň svojich narodenín

Simona Halepová sa kvalifikovala v nedeľu v druhom kole na Roland Garros, keď prekonala Saru Sorribesovú Tormovú (70 WTA), skóre 6-4, 6-0. Rumunská tenistka predviedla ukážku sily v deň, keď dovŕši 29 rokov.

garros

Halep, šampiónka z roku 2018 a hlavná favoritka v tomto roku, zvíťazila po hodine a 22 minútach.

Rumunka začala ťažšie a v prvom sete viedla 3: 1 a 4: 2, až kým nenašla rytmus hry. Halep potom dominoval v hre a zvládol štyri po sebe idúce hry, keď vyhral prvé dejstvo 6: 4. V druhom sete kontrolovala hru z jedného konca na druhý Simona Halep a zvíťazila 6: 0, píše Agerpres.

Halepovej sa v tomto zápase podarilo eso a Sorribes Tormo (23 rokov, 70 WTA) urobil dve dvojnásobné chyby. Simona Halep mala 23 priamych víťazných lôpt a 23 nevynútených chýb, zatiaľ čo iberica nazbierala 10 víťazov a 16 nevyprovokovaných chýb.

Halep zabezpečil šek na 84 000 eur a 70 bodov WTA. V druhom kole bude Halep čeliť víťazke medzi Rumunkou Irinou Begu a Švajčiarkou Jil Teichmannovou, zápas sa uskutoční aj v nedeľu. Simona sa na minuloročnej edícii parížskeho turnaja zastavila vo štvrťfinále.