V Kluži dnes bežalo 6 000 ľudí: 42 km maratón vyhral Keňan!

bežalo

Cez víkend sa siedmeho ročníka Klužského maratónu zúčastnilo cez 6 000 amatérskych a profesionálnych bežcov z 32 krajín.

Hlavné podujatie, maratón, sa konalo v nedeľu a vyhral ho športovec Henry Kemboi, ktorý preteky dokončil s časom 02:28:08. Vyhral tiež edíciu 2016 a zúčastnil sa roku 2015, keď dokončil preteky na druhom mieste.

Daniel Lupulescu obsadil druhé miesto v maratóne (02:31:06) a Claudiu Corgan dosiahol posledný stupienok víťazov (02:33:54).

Maratónske preteky odštartovalo 502 profesionálnych a neprofesionálnych bežcov, najpopulárnejším podujatím medzi šiestimi podujatiami bol 5-kilometrový beh na lyžiach, na ktorom sa zúčastnilo 2 983 ľudí. Všetky podujatia (maratón, polmaratón, štafeta, detské preteky, 10 km preteky a 5 KM BT cross country) sa konali v uliciach a v parkoch v centre mesta, premávka bola v týchto priestoroch počas celej súťaže blokovaná.