Veľkolepý návrat po ťažkom utrpení veľkej gymnastky z Rumunska

Autor: Magda Ionescu/Dátum uverejnenia: 19-08-2020 18:08

návrat

Larisa Iordache podstúpila 3 operácie za 3 roky po tom, čo sa zranila pri súťaži.

Slávna rumunská gymnastka bojovala tri roky, aby sa počas súťaže fyzicky zotavila z nehody. Larisa Iordache podstúpila najmenej tri operácie počas troch rokov po pretrhnutí achilovky.

Incident sa stal predtým, ako sa vyvinul k prvému zariadeniu v kvalifikácii majstrovstiev sveta, respektíve k zemi. Telocvikár opustil súťažnú halu v slzách, na vozíku.

Nútený na operáciu trikrát za tri roky

Obdobie zotavenia sa odhadovalo na 6 - 8 mesiacov, ale športovec mal ťažké obdobie. Tri roky nemohla súťažiť a musela byť trikrát operovaná.

Vo veku 24 rokov sa chce Larisa Iordache opäť zúčastniť olympijských hier. Na budúcoročný zápas budú v Tokiu 2021 iba dvaja gymnasti z Rumunska. Stále si môžem zaobstarať lístky na tohtoročný Európan.

„Bolo by to splnené želanie, nie sen“

„Bolo by to prianie, nie sen. Bude to splnené želanie, pretože sa ešte raz ukážem, že som mohla a môžem “, povedala Larisa Iordache.

Larisa Iordache bola v roku 2014 hviezdou európskeho šampionátu.

Cestu mala až do zranení, ktoré dramaticky zmenili jej kariéru. Larisa Iordache bola v roku 2014 hviezdou európskeho šampionátu.

Žena v Bukurešti bola trénovaná v CS Dinamo, špecialisti ju považovali za športovkyňu, ktorá prinesie slávu rumunskej gymnastike. Nestalo sa tak, pretože Larisa utrpela sériu zranení. Larisu Iordache si za výkony všimla aj Nadia Comăneci.

Počas olympijských hier v Londýne 2012 súťažila Larisa Iordache zranená a prispievala k bronzovej medaile, ktorú získalo Rumunsko v súťaži tímov.

Hviezda európskeho šampionátu v roku 2014

V roku 2014 sa Larisa Iordache stala hviezdou európskeho šampionátu. "Pici" bola jediná gymnastka, ktorá sa kvalifikovala vo všetkých štyroch finále na strojoch. Bola tiež jediná, ktorá získala dva kontinentálne tituly (tím a zem) a jediná, ktorá získala najviac medailí. Respektíve 4, okrem 2 zlatých aj striebro na tráme a bronz na skoku.

Na majstrovstvách sveta v Nanningu sa pokúsil získať titul majstra sveta v zložení jednotlivcov. Skončila na druhom mieste, obsadená pozícia a na zemi. Larisa pomohla rumunskému tímu v Nanningu, zloženému zo štyroch športovcov, ktorí debutovali na takejto súťaži, skončiť na 4. mieste, uvádza digisport.ro