VICTORIEEE! Začiatok spustenia v roku 2018 pre Simonu Halepovú: 2 trofeje za 2 hodiny v Shenzhene! Titul vo štvorhre získali Simona Halep a Irina Begu

IRINA BEGU/SIMONA HALEP 1-6 6-1 10-8 KREJČÍKOVÁ/SINIAKOVÁ

vypustiť

Rozhodujúca sada:
- Po 2 setoch ukončených veľkým rozdielom je rozhodujúci set vo forme tie-break a je vyrovnaný! Mini-break získaný našimi hráčmi na 2-2. Súperom sa ho podarilo získať späť o 7-5

- Sada pre Krejčíkovú a Siniakovú

Dvojica Simona Halep/Irina Begu sa kvalifikovala do finále štvorhry v Shenzhene po 6-2, 6-7, 10-6 s dvojicou Anna Blinkova/Nicola Geuer.

Rumuni bojujú v sobotu o trofej s dvojicou Krejcikova/Siniakova.

Halep 6-1; 2-6; 6-0 Siniaková

SADA 3
6-0 VICTORIEEEE SIMONA HALEP! Svetový líder získava trofej Shenzhen v troch setoch, skóre 6-1; 2-6; 6-0. Simona hrá o pár hodín a finále štvorhry spolu s Irinou Begu.

5-0 PRESTÁVKA Simona! Zápas je po výnimočnom výkone v treťom sete takmer uzavretý!
4-0 Simona sa momentálne rozpútala a chystá sa na ukončenie zápasu!
„Svet číslo 1 hrá ako svet číslo 1“

3-0 PRESTÁVKA SIMONA! Svetový líder sa v súčasnosti javí ako nezastaviteľný!

HRA 2: 0 Simona! Výhoda od začiatku rozhodujúcej sady.

1-0 BREAK Halep pre Simonu na začiatku tretej sady! Simona slúži na zvýšenie výhody v rozhodujúcom.

SADA 2
2-6 PRESTÁVKA a SADA pre Sinajkovú! Rozhodujúce je finále!

2-5 Aký ​​je návrat pre Sinajkovú v druhom sete! Zarobila si prácu a dištancovala sa od stola. Halep slúži na pobyt v sete.
2-4 Nový brejk pre Sinajkovovú! Tretí zlom za sebou v tejto sade.
2-3 ZNOVU PRERUŠENIE Simona! Sinajková dúfa, že sa dištancuje, ale Halep sa vracia späť v platnosti a blíži sa k stolu.

1-3 Prestávka pre Sinajkovovú. Najťažší moment finále pre Simonu Halepovú.

1-2 Sinajková si je istejšia vo svoje vlastné služby a neopúšťa body zlomu Simony.
1-1 Halep sa rýchlo vracia a zarába si svoju prácu.
0-1 Sinajková zastavuje víťaznú sériu Simony a získava prvý bod druhého setu.

SADA 1

6-1 NASTAVTE SIMONU! V prvom sete finále zvíťazí Halep bez emócií.

5-1 PRESTÁVKA Simona! Svetový líder opäť núti svojho súpera, aby urobil chybu, a je blízko k uzavretiu prvého setu.

4-1 Simona je v práci dokonalá a nedáva svojej súperke žiadnu šancu.

3-1 PRESTÁVKA Simona! Perfektný debut finále.

2-1 Simona ľahko zvíťazila vo vlastnom podaní a opäť sa ujala vedenia.
1-1 Sinaikova vyrovnáva, po obhájení niekoľkých brejkbalov.
1: 0 Simona Halepová vyhrala svoju prácu!

- Šen-čenské finále sa začalo. Halep slúži!

Dvaja finalisti sa vyšli zahriať! KONEČNÝ ŠTART V ŠENZENE!

Finále sa stále odkladá. Organizátori sa oznámenia o ďalšej hodine vzdali.

Finále dvojhry a štvorhry na turnaji WTA v čínskom Šen-čene bolo obdarené celkovými cenami 626 750 dolárov, v ktorých bude hrať Rumunka Simona Halepová, svetová jednotka, respektíve dvojica Irina Begu/Simona Halepová, boli odložené pre dážď a presunúť sa do miestnosti.

Finále postupne odložili organizátori, ktorí sa nakoniec rozhodli presunúť dva zápasy do haly, oznámili organizátori.

Finále dvojhry medzi Simonou Halepovou a Katerinou Siniakovou (Česká republika), držiteľkou titulu a šiestou obľúbenou, sa začne o 12.00 h rumunského času. Po prestávke bude po ňom nasledovať finále štvorhry, ktoré postaví Rumunku Irinu Begu/Simona Halepová a Češky Barbora Krejčíková/Katerina Siniakova.

Štart zo Shenzenu sa kvôli dažďu posúva! Simona Halep si s deťmi zahrala tenis a trénovala s Darrenom Cahillom čakajúcim na začiatok finále.

Finále v Šen-čene medzi Simonou Halepovou a Katerinou Siniakovou odložili organizátori minimálne do 9.30 hod.!

14:20 - 05 Jan: Halep/Begu, vo finále štvorhry

Rumuni bojujú v sobotu o trofej s víťazkou stretnutia Krejcikova/Siniakova s ​​Kerkhove/Marozava.

Aj v sobotu hrá Simona finále dvojhry s Karolínou Siniakovou.

12:08 - 05 Jan: Šarapovová, vylúčená, Simona Halepová hrá finále so Siniakovou

Katerina Siniakova sa kvalifikovala do finále turnaja v Shenzhene po 6-2, 3-6, 6-3 pred Mariou Šarapovovou.

Simona Halepová sa kvalifikovala do finále turnaja v Shenzhene po 6: 1, 6: 4 s Irinou Begu.

Simona si dnes ráno nájde svoju súperku. Maria Šarapovová sa v druhom semifinále stretla s Katerinou Siniakovou.

Simona Halepová môže pred Austrlian Open prísť o prvé miesto na WTA - organizátori turnaja v Sydney, ktorý sa začne budúci týždeň, oznámili, že Muguruzaová požiadala a dostala divokú kartu pre turnaj! Muguruzaová tak môže prekonať Simonu v poradí, ak vyhrá turnaj, ktorý víťazovi ponúka 470 bodov.

Aj keď ju v rebríčku WTA predstihne Garbine Muguruzová, Simona Halep si je istá, že bude semienkom číslo 1 na Australian Open - žreb prvého grandslamového turnaja v tomto roku sa uskutoční pred koncom turnaja v Sydney.

Simona Halep sa nezúčastní turnaja v Sydney.

- Zlomiť sa a postaviť loptu Simone! Sabalenko šetrí a potom má šancu vyhrať prvýkrát vo svojom podaní. A darí sa mu to 5-2
- Sabalenka sa nevzdáva a získava 2 body za službu Simony, ale potom zasiahne príliš tvrdo a vyšle. Šancu postaviť sa pre Simonu by som a 6-2!

09:55 - 04 jan: Maria Šarapovová sa kvalifikovala do semifinále v Šen-čene po 6-3 6-3 s Dijasom z Kazachstanu. V semifinále sa stretne s víťazkou zápasu medzi Katerinou Siniakovou a Kristýnnou Plíškovou, obe z Českej republiky.

Nasleduje zápas Simony Halepovej s Arinou Sabalenkovou v Šen-čene.

Štvrtá obľúbená Irina Begu, ktorá sa kvalifikovala do semifinále turnaja WTA v čínskom Šen-čene, získala celkové ceny 626 750 dolárov, keď porazila Maďarku Timea Babosovú, líderku série, 7-5, 7-5. číslo osem.

V prvom sete začala Rumunka zápasom na nulu, ale vrátila sa do hry a vrátila skóre 2: 1, potom klesla na 4: 2. Babos vyrovnal na 4: 4 na 5: 5. Potom Begu zachránil brejkbal, vytvoril 6: 5 a potom vyhral set v podaní súpera (7: 5).

Irina Begu mala v druhom dejstve stav 1: 0 a 4: 1 a zdalo sa, že vyhráva bez emócií, ale potom nasledovala štvorica Babosových hier v rade, kniha viedla 5: 4 a podávala na set, ale Begu vyrovnal na 5: 5, vyhral 7: 5, po dvojnásobnej chybe Maďara.

Begu (27 rokov, 43 WTA) zvíťazila po hodine a 55 minútach pred maďarskou hráčkou (24 rokov, 56 WTA), na konci zápasu, v ktorom mala 3 esá, 3 dvojité chyby, 17 víťaziek a 23 chýb neforzátovať. Babos zvládol 2 esá, urobil 8 dvojitých chýb, nazbieral 24 priamo vyhrávajúcich lôpt, ale aj 31 nevyprovokovaných chýb.

Begu teraz v dueloch s maďarským hráčom, ktorého zdolal v roku 2012, v prvom kole vo Fes (Maroko) zvíťazil 3: 1, v zápase so 7-6 (3), 6-3 a v roku 2016 vo finále vo Florianopolise. (Brazília), 2-6, 6-4, 6-3. Babos vyhral v roku 2016 v prvom kole v Moskve, v prvom kole zvíťazil 2: 6, 7: 6 (2), 5: 7.

Irina si zabezpečila šek na 43 663 dolárov a 110 bodov WTA a v predposlednom dejstve sa stretne so Simonou Halepovou, svetovou jednotkou a hlavnou favoritkou, ak prejde Bieloruskou Arinou Sabalenkovou.

Begu a Halep sú partnermi štvorhry a v piatok si zahrajú semifinále.

Irina Begu sa kvalifikovala do semifinále v Šen-čene po intenzívnom zápase s Maďarkou Timeou Babosovou, ktorú vyhrala v dvoch setoch 7-5, 7-5. Mohli by sme mať rumunské semifinále v Shenzhene, ak by sa do semifinále kvalifikovala aj Halepová.

Halep - Duan 3-6, 6-1, 6-2

Halepová sa vrátila v štýle veľkej šampiónky a zvíťazila v zápase, ktorý jej udržiava 1. miesto vo svetovom rebríčku a ktorý jej zaručuje štatút favorita číslo 1 na Australian Open.

Halep sa pozoruhodne vrátil v druhom sete, ktorý definitívne vyhral. Nasleduje rozhodujúca sada.

Simona prehrá prvý set a je nútená sa vrátiť a vnútiť sa, aby si udržala pozíciu svetového lídra.

08:28 - 03 jan: Irina Begu sa kvalifikovala do štvrťfinále turnaja v Shenzhene. Begu sa kvalifikoval po víťazstve získanom v troch setoch pred Ruskou Jekaterinou Alexandrovou skóre 4-6, 6-1, 6-2.

Vo štvrťfinále nastúpi Begu na duel s Timeou Babosovou (Maďarsko), 55. priečkou v rebríčku WTA.

22:33 - 02 Jan: Irina Begu (38 WTA) otvára deň na centrálnom ihrisku od 6:00 proti Ekaterine Alexandrovovej, 96. miesto WTA.

Simona Halep sa stretne s Číňankou Ying-Ying Duan na 91. mieste WTA tiež na centrálnom poli, najskôr však o 9:00.

Ana Bogdan (105 WTA) nastúpi proti Češke Kristyne Pliskovej na 62. mieste WTA, bezprostredne po zápase Simony Halepovej.

08:40 - 02 jan: Ana Bogdan sa kvalifikovala v ôsmom kole v Shenzhene. Bogdan, 105. na svete, porazil Talianku Camilu Giorgiovú, 79. v rebríčku WTA, skóre 6-4, 6-2. Ana Bogdan bude hrať v ôsmom kole s víťazkou medzi Kristýnnou Plíškovou (Česká republika) a Jelenou Ostapenkovou (Lotyšsko).

Vo štvorhre sa Simona Halep a Irina Begu kvalifikovali do semifinále po tom, čo porazili ďalšiu „dvojicu“ z Rumunska: dvojicu Mihaela Buzarnescu/Irina Bara. Halep a Begu sa kvalifikovali po 4-6, 6-4, 13-11.

10:39 - 01.01.: Simona Halep, prvé miesto v prvom rebríčku WTA v roku 2018

Podľa hierarchie zverejnenej v pondelok WTA, prvej v roku 2018, je Simona Halep na prvom mieste WTA so 6 175 bodmi už 13. týždeň po sebe.

v Top 100 WTA zostáva Sorana Cirstea na 37. mieste s 1 455 bodmi, Irina-Camelia Begu na 43. mieste s 1 194 bodmi, Monica Buzarnescu na 56. mieste s 1027 bodmi a Monica Niculescu na 79. mieste so 784 bodmi bodov.

Na 200 najlepších WTA je Ana Bogdan na 105 so 601 bodmi, Alexandra Cadantu sa vyšplhala na jedno miesto, a to až na 171 s 338 bodmi, Irina Bara zostáva na 184 s 311 bodmi a Alexandra Dulgheru na 191 s 301 bodov.

Najlepšie zdvojnásobenie medzi Rumunmi má Monica Niculescu - 23. miesto s 3 077 bodmi, rovnako ako pred týždňom, zatiaľ čo Raluca Olaru zostáva na 36. mieste s 2 000 bodmi, rovnako ako Irina Begu, 38. miesto s 1 955 bodmi a Mihaela Buzarnescu s 89 bodmi so 788 bodmi.