ZLATO a STRIEBRO pre Rumunsko na majstrovstvách sveta v kanoe!

striebro

Victor Mihalachi a Alexandru Dumitrescu získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta v Szegede
►ZASLAJTE SPRÁVU TU

Športovci Victor Mihalachi a Alexandru Dumitrescu vyhrali v piatok zlatú medailu vo finále dvojitého kanoe na 500 metrov na majstrovstvách sveta v Szegede, pričom si udržali zisk vlaňajšieho titulu.

Dvaja rumunskí športovci obsadili prvé miesto na stupňoch víťazov s časom jednej minúty, 45 sekúnd a 524 tisícin.
Na druhom mieste sa umiestnilo azerbajdžanské duo Bezugliy-Prokopenko (1: 46,178), bronzovú priečku obsadili Nemci Kretchmer a Kuchela (1: 46,802).

Mihalachi a Dumitrescu sú kvalifikovaní aj vo finále disciplíny olympijských dvojíc v kanoe na 1 000 metrov, tiež z pozície majstrov sveta, a začnú sa v sobotu, rovnako ako ďalšie štyri posádky rumunskej výpravy (K2 500 metrov, ženy a muži, C1 Muži, 500 m a K4, 1000 m).

Strieborná medaila pre posádku od štyroch do 1000 metrov

Rumunská posádka štyroch kanoistov mužov získala v piatok striebornú medailu na 1 000 metrov na majstrovstvách sveta v Szegede a dosiahla rovnaký výkon ako v predchádzajúcom vydaní.

Rumunská posádka C4, ktorú tvorili športovci Gabriel Gheoca, Catalin Costache, Mihail Simion a Florin Comanici, preťala cieľovú čiaru vo veľkom súboji s maďarskou posádkou a pre žrebovanie potrebovala fotografickú úpravu. Trikolóry dokončili preteky časom 3: 28,071 minúty po Bielorusku (3: 26,703) a pred Maďarskom (3: 28,113).

Prvú medailu na majstrovstvách sveta v Szegede priniesol do Rumunska vo štvrtok európsky šampión Iulian Serban, zlato v disciplíne K1 na 200 metrov, v rámci súťaže v paracanoe, vyhradenej pre osoby so zdravotným postihnutím.