Steel-Astra 1-1. Tudorie nakoniec zachránil Galaţiho pred porážkou. Hostia, len víťazstvo v posledných šiestich etapách

Alibec skóroval za Astru v 22. minúte zápasu s Oţelul a tím Giurgiu viedol na stole až do 88. minúty, keď skóroval Tudorie a v zápase počítal do 14. kola. z ligy 1.

steel-astra

Galaţi prijal návštevu Astry v 14. kole Ligy 1. Hostia s Olegom Protasovom na technickej lavičke otvorili skóre v 22. min., Keď Alibec jednoducho prihrávkou De Amorima skóroval, svoj prvý gól v sezóne. Hostia sa snažili udržať si prevahu na stole, čo sa ukázalo ako veľmi krehké. V 88. minúte, keď sa zdalo, že Oţelul zmieruje s porážkou, sa Tudorie strhla pýchou a obnovila rovnosť.

Útočník Galati, ktorý vstúpil do druhého polčasu, dostal loptu do šestnástky súpera a zo 6 metrov ju poslal do brány, čím stanovil konečné skóre 1: 1. Tento výsledok príliš nepomáha Steelu, ktorý zostáva na poslednom mieste v Lige 1. Galati nevyhrali zápas od 1. septembra, keď vyhrali doma, proti Rapidu 2: 0.

Astra je na tom oproti tomu oveľa lepšie, ale na šampionáte už nie je ľahké nájsť cestu k víťazstvu. Giurgiu zvíťazil v posledných šiestich etapách iba v jednom zápase a zdá sa, že uvedenie Olega Protasova na miesto Daniela Isăilăa neprinieslo šok, ktorý chcel majiteľ Ioan Niculae.