HÁDZANÁ LIGA, LIGA MAJSTROV: Baia Mare - na konci veľkolepý úspech!

Autor: Petre Dobrescu, sobota 4. apríla 2015, 19:27 Posledná aktualizácia v utorok, 7. apríla 2015, 15:43

liga

Koniec zápasu! Hráči HCM Baia Mare si poradili s oveľa skúsenejším tímom Dinamo Volgograd 25: 23 (11: 12), aj keď zďaleka neboli tou najlepšou hádzanou, ktorej sú schopní. Tento detail nám dáva dôvody na optimizmus z hľadiska návratu, ktorý sa uskutoční v Rusku 11. apríla. HCM má šancu chytiť finále Final Four Ligy majstrov, ktoré sa bude hrať v Budapešti. Ruský tím viedol v Baia Mare takmer celý zápas, okrem prvých minút, v ktorých mal rumunský majster v 10. minúte výhodu 5: 3. od 23: 23 v 59. minúte strelili ďalšie dva góly, ktoré im v určitom okamihu priniesli nečakané víťazstvo. Za HCM strelila Anastasia Lobaci 5 gólov, Lois Abbingh 4, Alexandra Do Nascimento 4, Luciana Marin 4, Valentina Ardean Elisei 2, Camilla Herrem 2, Eliza Buceschi 1, Ekaterina Davîdenko 1, Ksenia Makeeva 1, Gabriella Szucs 1.

Góly ruského tímu strelili Ana Kocetova 7, Olga Akopian 6, Asma El Ghaoui 4, Ekaterina Fanina 3, Daria Dmitrieva 2, Anita Gace 1.

Minúta 60: 25-23. GOOOAAAAAAL ! Lobach.

Minúta 60: 24-23! GOOOAAAAAAL ! HCM sa ujíma vedenia 15 sekúnd pred koncom hry.

Hráči Dinama Volgograd pricestovali včera do Baia Mare po týždni, v ktorom zostali iba autobusom a lietadlom! Kocetova, Akopian a spoločnosť museli odohrať zápasy z „štvrtí“ šampionátu v pondelok a utorok. Tých 800 kilometrov tam a späť prešlo autobusom.

Ruský šampión odletel do Moskvy, odtiaľ do Budapešti. Dnes na poludnie naplánovali autobusom pristátie v maďarskej metropole, po ktorom ďalších 400 kilometrov, do Baia Mare!

Celkovo tím Viktora Riabîha prejde za týždeň 6 600 kilometrov, z toho 1 600 autobusom! „Spočiatku oznámili, že výcvik chcú v piatok večer v Baia Mare, ale potom si to rozmysleli. Pohyb urobia až ráno v zápase, od deviatej do desiatej, “uviedol Liviu Bala, prezident HCM Baia Mare, pre gsp.ro.

Štvrťfinálové stretnutie Ligy majstrov HCM-Volgograd sa koná naživo v tímoch Digi Sport 2 a Dolce 1.